Studia podyplomowe - 2025/2026

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Rehabilitacja zaburzeń głosu

Szczegóły
Kod ZP01_RZG
Jednostka organizacyjna Wydział Filologiczny
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nabór na studia podyplomowe odbywa się poza systemem rekrutacyjnym.

Opis studiów

Studia podyplomowe "Rehabilitacja zaburzeń głosu" są unikatowe w skali kraju.
Rehabilitacja głosu to praca nad poprawną emisją głosu, mająca na celu zwiększenie komfortu mówienia i obejmująca diagnostykę i terapię zaburzeń.
Terapia zaburzeń głosu powinna być prowadzona przez lekarza specjalistę (foniatrę lub laryngologa, specjalizującego się w zaburzeniach głosu), natomiast ćwiczenia korygujące emisję głosu w trakcie rehabilitacji powinny być prowadzone przez logopedę/terapeutę głosu odpowiednio przygotowanego do pracy z pacjentem.
Celem studiów jest uzyskanie wiedzy w zakresie rehabilitacji zaburzeń głosu i praktycznych umiejętności w zakresie diagnozy i terapii osób (dzieci i starszych) z zaburzeniami głosu o różnej etiologii.

Studia podyplomowe "Rehabilitacja zaburzeń głosu" pozwolą absolwentom uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia terapii zaburzeń głosu o różnej etiologii.Absolwent podyplomowych studiów Rehabilitacja zaburzeń głosu ma uprawnienia do pracy z pacjentami z zaburzeniami głosu i może posługiwać się tytułem: specjalista rehabilitacji zaburzeń głosu.
Z uwagi na fakt, że są to studia unikatowe w skali kraju i kandydatami są osoby z całej Polski, zajęcia w pierwszym semestrze – o charakterze wykładowym – mogą odbywać się w formie online w czasie rzeczywistym.

Wymagane dokumenty

  • poświadczona przez UŁ kserokopia dyplomu ukończenia studiów uprawniających do podjęcia studiów podyplomowych z rehabilitacji głosu lub jego odpisu wydanego przez uczelnię,
  • kwestionariusz osobowy (do pobrania na stronie internetowej).

Rekrutacja

Nabór na studia podyplomowe odbywa się poza systemem rekrutacyjnym.

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem: https://www.polonistyka.uni.lodz.pl/strefa-kandydata/rzg

Dane do kontaktu: mgr Małgorzata Kokot, tel. (42) 635-67-57, email: dialektologia@uni.lodz.pl; Kierownik studiów podyplomowych: dr hab. Renata Marciniak-Firadza, prof UŁ, email: renata.marciniak@uni.lodz.pl