Studia podyplomowe - 2025/2026

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Metody wspierania relacji międzyludzkich – coaching życiowy

Szczegóły
Kod ZP06_CZ
Jednostka organizacyjna Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nabór na studia podyplomowe odbywa się poza systemem rekrutacyjnym.

Opis studiów

Podyplomowe studia "Metody wspierania relacji międzyludzkich - coaching życiowy" są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie rozwojem osobistym i powstawanie profesji i specjalizacji ukierunkowanych na wspomaganie osobistego doskonalenia w wymiarze relacyjnym. Life Coaching to dziedzina coachingu nastawiona na relacje i życie osobiste, a specjalista w tym obszarze to osoba posiadająca kompetencje umożliwiające profesjonalne wspieranie rozwoju ludzi w aspektach takich jak relacje interpersonalne i reguły społeczne i instytucjonalne organizujące te relacji, realizacji planów i celów życiowych czy podejmowanie zmian.

Studia w założeniu wykorzystują wiedzę z zakresu socjotechniki rozwoju osobistego, budowania społecznych kompetencji i komunikowania społecznego, studiów nad relacjami międzyludzkimi oraz innych metod socjologicznych i psycho-socjologicznych w praktyce osobistego rozwoju. Studia realizują postulat wykorzystania nauki do praktycznego zastosowania w obrębie praktyki zawodowej specjalistów wspierających rozwój kompetencji interpersonalnych ludzi. Znajduje to swoje odzwierciedlenie zarówno w programie studiów jak i w wyselekcjonowanej kadrze dydaktycznej.

Takie rozwiązanie gwarantuje efektywny transfer wiedzy naukowej i dostosowanie jej zakresu do aktualnych potrzeb rynkowych, zapewniając jednocześnie użyteczność zdobywanych kompetencji.
Głównym celem studiów jest przekazanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności z zakresu coachingu życiowego opierającej się na mechanizmach i rozwiązaniach socjologicznych i psycho-społecznych. Studia mają także na celu propagowanie idei life coachingu w Polsce w zgodzie z międzynarodowymi standardami przyjętymi dla tej specjalizacji na świecie.

Wymagane dokumenty

  • podanie o przyjęcie na studia skierowane do Kierownika studiów podyplomowych,
  • kopia poświadczona przez UŁ (na podstawie oryginału przedstawionego do wglądu) dyplomu magisterskiego/ licencjackiego,
  • wypełniony kwestionariusz osobowy.

Rekrutacja

Nabór na studia podyplomowe odbywa się poza systemem rekrutacyjnym.

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem: https://life-coaching.edu.pl/rekrutacja.html

Dane do kontaktu: dr Łukasz Marciniak, socprzem@uni.lodz.pl, studia@life-coaching.edu.pl, www.life-coaching.edu.pl